Vlasové oleje sú veľmi populárnou témou a väčšina z nás už o nich počula. Stále viac žien na celom svete sa rozhodne začať s touto skrášľujúcou liečbou. Tí, ktorí to vedia, chvália. Čo presne je olejovanie vlasov? Nie je to nič iné ako použitie olejov prírodného pôvodu, ktoré sa zhodujú s pórovitosťou vlasov a stavom pokožky hlavy. Takýto skrášľujúci rituál pomôže najmä tým dievčatám, ktorých vlasy sú poškodené kvôli horúcemu stylingu, častému farebnému ošetreniu, trpia nadmerným vypadávaním vlasov a rozštiepenými koncami. Oleje budú tiež liekom proti lupinám, podráždeniu pokožky hlavy a iným dermatologickým ochoreniam.

Na čo používať vlasové oleje?

Rozhodovanie o tom, na čo používať vlasové oleje nie je jednoduchá úloha. Zásadné pravidlo tvrdí, že oleje sa musia prispôsobiť typu pórovitosti, ktorú máte. Čo to znamená?

  • vlasy s nízkou pórovitosťou by mali byť ošetrené nasýtenými olejmi
  • vlasy so strednou pórovitosťou by mali byť najlepšie ošetrené mononenasýtenými olejmi
  • najviac odporúčané oleje pre vlasy s vysokou pórovitosťou sú polynenasýtené a niektoré mononenasýtené oleje

Môžete rozoznať oleje a prispôsobiť ich konkrétnej porozite vlasov? Venujte pozornosť obsahu esenciálnych mastných kyselín (EFA). Z tohto dôvodu:

  • nasýtené oleje sú tie, ktoré obsahujú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Majú pevnú formu a vytvárajú ochranný povlak na povrchu vlasov. Ide o: kokosový olej, palmový olej, bambucké maslo a kakaové maslo a mango.
  • mononenasýtené oleje obsahujú omega-3, -6 a -9 mastné kyseliny v rovnakých častiach. Tieto výrobky sú polopriepustné. Zmes oleja bude tiež fungovať dobre. Medzi takéto produkty patria: makadamový olej, jojobový olej, olivový olej, repkový olej, sezamový olej, ricínový olej, sladký mandľový olej.
  • polynenasýtené oleje sú zložené z veľkých častíc a sú dobre absorbované vlasmi. Vyskúšajte nasledujúce prípravky: olej z konopných semien, olej z hroznových semien, sladký mandľový olej, ľanový olej, slnečnicový olej, olej zo dnešnej škorice, kukuričný olej, jablkový olej.

Ako olejovať vlasy?

Existuje niekoľko veľmi jednoduchých metód na olejovanie vlasov: suché a mokré. Prvá metóda je založená na aplikácii oleja na vlasy pred umývaním. Všetko, čo musíte urobiť, je nechať si olej na vlasoch po dobu asi dve hodiny a potom ich umyť jemným šampónom a nastylovať ako obvykle. Pokiaľ ide o mokré olejovanie, musí byť vykonané po umývaní. Nechajte oleje úplne sa absorbovať, aby ste ich po niekoľkých hodinách omyli. Ak chcete zlepšiť efekty, mali by ste si dať plastovú sprchovú čiaku a ohriaty uterák, alebo starú zimnú čiapku. Týmto spôsobom urýchlite proces absorpcie aktívnych zložiek, zlepšíte krvný obeh a jednoducho sa uvoľníte. Kľúčom k úspechu, pokiaľ ide o vlasové oleje, je, aby bolo ich používanie pravidelné. Opakujte liečbu raz týždenne a čoskoro si budete môcť všimnúť ohromujúci účinok.

Ako umývať vlasy po olejovaní?

Hovorí sa, že najlepšie produkty na umývanie olejov sú šampóny bez obsahu SLS, SLES. Majú jemné zložky, nespôsobujú žiadne podráždenie pokožky hlavy a nespôsobujú extrémnu suchosť. Väčšina z nich sa odporúča na starostlivosť o vlasy detí. Nielenže jemne umývajú oleje, ale aj zanechávajú správne množstvo živín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie vlasov a pokožky hlavy. Nepoužívajte príliš silné prostriedky. Takéto výrobky môžu spôsobiť alergické reakcie, suchú pokožku hlavy a poškodené vlasy.

Perfektné olejovanie vlasov

Ak chcete, aby olejovanie vlasov prinieslo najlepšie výsledky, musíte pamätať na jedno veľmi dôležité pravidlo. Aj keď vaše vlasy patria do určitého typu pórovitosti, všetky sa navzájom líšia. Preto pri rozhodovaní o takejto metóde starostlivosti o vlasy musíte mať na pamäti:

  • zosúladenie vlasového oleja s typom vlasov
  • rozhodnutie sa o optimálnom čase, v ktorom chcete olej naniesť
  • určiť, koľko oleja musíte použiť
  • vybrať metódu olejovania vlasov, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám

Ak sa vám podarí splniť všetky vyššie uvedené podmienky, oleja na vlasy určite prinesie úžasné výsledky.